RETROMĚSTEČKO 2014 (Pá-Ne)Datum konání:
26.9.2014
Datum ukončení:
28.9.2014

 26.-28.9.2014 prostor bývalých Masarykových kasáren

Centrální RETROMĚSTEČKO… je rozděleno programově na sekce, v místě konání vizuálně. Jednotlivé oddíly na sebe tematicky postupně navazují a techniku je možné kombinovat.

Vstupné pro návštěvníky a parkování v areálu akce  ZDARMA
Vstupné může být realizováno i dobrovolně formou charity, daru Červenému kříži nebo individuální podporou programově zúčastněným dobrovolným záchranářům přímo v areálu akce
  

 RETROMĚSTEČKO (nejen) ČSLA: setkání armádní poválečné techniky a příslušenství prostřednictvím historických klubů, muzeí a soukromých sběratelů. Statika doplněna dle možností aktivními ukázkami s odborným výkladem obsluhy. 

SETKÁNÍ HASIČŮ: celek tvořený Sbory dobrovolných hasičů a prezentací profesionálních jednotek. Statika je obohacena o průběžné akční ukázky v režii jednotlivých sborů. Technika je v rozpětí historických povozů po nejmodernější vozidla. 

ZÁCHRANÁŘI: zdravotnické organizace, kynologové a další subjekty v systému záchrany života. Statika i aktivní ukázky ve vlastní nebo společné režii RETROMĚSTEČKA…  Aktivní účast Červeného kříže. 

BEZPEČNOSTNÍ SLOŽKY: policie a další jednotky (Celní správa aj.) z profesní oblasti. Statika i aktivní ukázky ve vlastní nebo programové režii RETROMĚSTEČKA… 

PragaV3S: setkání legendárního československého nákladního speciálu - navazujeme na náš první sraz uspořádaný k šedesátému výročí zahájení sériové výroby tohoto automobilu. Vozy typově rozděleny pro přehlednost. Statika i aktivní ukázky. Možnost burzy ND. 

AUTO - MOTO VETERÁNI: sraz veteránské techniky, kombinovaný s retro "americkými" vozy. 

LETADLA: intervalové průlety letounů jednotlivě nebo formací tématicky sestavených k charakteru pozemní techniky RETROMĚSTEČKA. Možnost vyhlídkového letu pro návštěvníky. 

X-LAND: gastronomické a zábavní centrum pro návštěvníky. Je komplexním zázemím akce a současně tvoří aktivní samostatný program přizpůsobený charakteru RETROMĚSTEČKA… VIP část, návštěvnická část, dětské atrakce. 

Doprovodné aktivity: 

1/ Prezentace Červeného kříže, charitativní nebo humanitární projekty. Dobrovolná příspěvková účast návštěvníků pod vlastní správou ČK plus možností výtěžku z vlastní akce.
2/ Promoakce před začátkem RM 2014
3/ Prezentace partnerů a podporovatelů RETROMĚSTEČKA... (dle možností v „retrostylu“)
4/ Stánkový prodej s důrazem pouze na charakter produktů pro jednotlivé sekce
5/ Kulturní program dle aktuální možnosti 


Komentáře


  • 11. 6. 2014 9:57
    Pavel
    Video YouTube

    Pěkné video z Aviatické pouti 2013 je na něm vojenská, ale i hasičská technika a Vaše technika Robur - stříkačka. Určitě se přijedeme letos podívat....


Přidat komentář